KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12295166
nr 1229 5166
Thure Wallner
(1888-1965), Sverige
Oljemålning, Mås med fisk, Signerad. Olja på pannå, 33x41
Thure Wallner, född 1888, död 1965, svensk målare.
måndag 21 januari 2019
kl 18:06:05